Myšlenka

Dům bez knih je jako tělo bez duše.
(Julius Zeyer )

Náhodný obrázek

Knihovnická lekce pro 2. stupeň ZŠ

Datum konání:
16.5.2019

Letošní knihovnická lekce pro žáky druhého stupně Základní školy ve Všechovicích byla pojata netradičně. Do knihovny byl pozván dětem dobře známý cestovatel Tom Vejmola, který podnikl cestu z Bangkoku do Hranic na neobvyklém vozítku - tuktuku. Nyní se nám představil v roli úspěšného blogera a spisovatele, kterému před několika dny vyšla prvotina Tomík na cestách. Autor nenásilnou formou mladé čtenáře seznámil s tím, jak kniha vznikala, velmi zajímavě a názorně vysvětlil spolupráci autor - ilustrátor a dokonce přiměl mládež k aktivní spolupráci jak čtením z knížky, tak popisem určité situace či děje, znázorněné na projektoru, vlastními slovy.

Dle ohlasů žáků i pedagogů se knihovnická lekce velmi líbila a přímo navedla žáky jak např. psát slohové práce. A co víc, všichni jsme si uvědomili, že v dnešní přetechnizované době každý z nás disponuje tím nejlepším počítačem - mozkem a vlastní fantazií.